Edukator Bitcoin Antonopoulos żartuje na Bitpay’s SegWit Adopcja

Procesor płatności BitPay ostatecznie dodał obsługę transakcji SegWit. Zmniejszy to koszty transakcji zarówno dla firmy, jak i dla użytkowników. Podczas gdy jest to dobra wiadomość dla detalicznego przyjęcia Bitcoin, edukator Bitcoin i przedsiębiorca, Andreas Antonopoulos nadal nie wybierze BitPay.

Następnym ważnym krokiem dla rozwoju Bitcoin powinien być ostateczny przyjęcie Bitcoin przez handlowców. Podczas gdy pomysł Sklepu Wartości działa doskonale, potrzebuje opłat i wolumenu transakcji dla sieci górniczej, aby również rozwijać się.

Obecnie płatności za Bitcoin są znacznie tańsze i szybsze niż transakcje bankowe powyżej pewnej kwoty. Niemniej jednak, jego wykorzystanie jest ograniczone do mikropłatności i regularnych zakupów detalicznych. Usługodawcy tacy jak BitPay, GoinGate, Shopify, itp. pomagają w wysyłaniu faktur i przetwarzaniu płatności dla handlowców. Inne procesory płatności, takie jak Coinbase, CoinGate i tak dalej, przyjęły SegWit o wiele wcześniej, aby trzymać się razem z ich konkursami.

Do roku 2016 przez krótki okres czasu, Bitcoin był akceptowany jako środek płatniczy na wielu stronach internetowych, w tym WordPress i Microsoft. I, BitPay był jednym z wiodących dostawców bramek.

Zacznij otrzymywać stabilny, gwarantowany dochód za pomocą unikalnego algorytmu RJV12. już teraz!
Jednak wraz ze wzrostem jego ceny, średnia opłata za transakcję wynosi ponad 1,5 USD. W związku z tym handlowcy zaczęli stopniowo wycofywać się z rynku.

Nigdy za BitPay: Andreas Antonopoulos

Bitcoinery nie tolerują żadnego poziomu oporu wobec ich wyborów, a przede wszystkim będą starały się wybrać aplikacje i usługi typu open source. Kiedy BitPay niesławnie opowiedział się przeciwko decyzji SegWit w 2016 roku, narodził się wybór procesora płatności Antonopa. Ponownie napisał na Twitterze wiadomość o przyjęciu SegWit,

Jest to jeden z tych przypadków, w których „Lepiej późno niż wcale“ nie ma zastosowania. „Nigdy“ dla mnie nie działa.

BitPay wysadził swój biznes od 2016 roku na serii ideologicznych wypraw krzyżowych. Ale mamy otwarte i darmowe @BtcpayServer z tego bałaganu i jest o wiele lepiej!

Ostatnio BTCPay Serer dodał wsparcie dla transakcji P2EP opartych na prywatności na Bitcoin i dodanie Liquid Network. Blockstream jest jednym z wiodących dostawców technologii do projektu BTCPay. Co więcej, projekt open-source otrzymał również dotację od firmy Jack Dorsey’s Square Crypto Inc. we wrześniu ubiegłego roku.

Alternatywy dla Bitcoinów
Cztery czwórki w dół linii, propozycje Segwit2x Bitpay’a Segwit2X straciły trakcję. Najbardziej widoczny twardy widelec Bitcoin’a: Bitcoin Cash [BCH] jest obecnie na najniższym poziomie w.r.t. BTC.

Bitcoin Cash bitstamp

Wykres tygodniowy BCH/BTC na Bitstamp (TradingView)
Nie tylko BitPay, ale również przedsiębiorstwa Bitmain i innych dużych górników, którzy wspierali BCH, poniosły ogromne straty na rynku niedźwiedzi w 2018 roku. Niemniej jednak przyjęcie płatności za Bitcoin było ograniczone, w tym również przyjęcie sieci Lightning i Liquid Network. Rola procesorów płatności będzie kluczowa w kolejnej fazie rozwoju Bitcoinu i walut kryptograficznych.

Jak myślisz, który protokół zyska największą siłę przyciągania płatności? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.